האם קידום אורגני יעיל יותר מקידום ממומן?

בשנים האחרונות בעלי העסקים ונותני השירותים הבינו שמי שלא נמצא באינטרנט לא קיים. נגמרו הימים היפים של דפי זהב ושל ההמלצות מפה לאוזן. כיום, כל מי שמחפש מוצר או שירות מסוים פשוט מגגל את מה שהוא צריך ורואה מהן התוצאות. יותר מזה, אנשים עברו לקנות את רוב המוצרים שהם צורכים דרך האינטרנט וכמעט לא יוצאים לקניות.

ניתן לרכוש הכל דרך האינטרנט, לא רק מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, אלא בגדים, ואפילו את הקניות בסופר. אבל זה שיש לעסק שלכם אתר אינטרנט לא אומר שהוא יופיע לאנשים שמחפשים אותו בגוגל. איך עובד המנגנון ומה אפשר לעשות עם זה? תמשיכו לקרוא ותגלו.

 

איך עובד החיפוש של גוגל?

מנוע החיפוש של גוגל עובד על אלגוריתם מתוחכם. כמו שאתם בטח יכולים לנחש, יש לא מעט אינסטלטורים בבית שאן, או מסעדות טבעוניות בתל אביב. האלגוריתם של גוגל יודע להתחשב בפרמטרים שונים, ולפיהם לקבוע אילו תוצאות יוצגו במקומות הראשונים.

מדובר על תהליך קריטי, מכיוון שרוב האנשים מסתכלים בתוצאות הראשונות ולא עוברים הלאה. מי שיש לו אתר אינטרנט אבל הוא לא מופיע בתוצאות החיפוש הראשונות פשוט לא רלוונטי. אז מה עושים עם זה? בשביל זה פותח תחום קידום האתרים.

חיפוש בגוגל

קידום ממומן

קידום אתרים ממומן הוא תהליך פשוט מאוד. בעלי האתר משלמים לגוגל על מנת שאתר האינטרנט שלהם יופיע במקום גבוה מאוד בתוצאות החיפוש. כל קליק של אדם שנכנס לאתר עולה סכום מסוים שנקבע מראש ושאותו צריך לשלם. היתרון הגדול כאן הוא המהירות והמיידיות של הקידום, אבל מצד שני יש גם חסרון גדול מאוד. ברגע שבעל האתר מפסיק לשלם לגוגל האתר שלו 'נעלם' ממפת התוצאות ונדחק אחורה.

 

קידום אורגני

קידום אורגני הוא תהליך ארוך ומורכב הרבה יותר. בתהליך עובדים יחד עם איש מקצוע שמכיר היטב את האלגוריתם של גוגל. איש המקצוע יודע בדיוק אילו תכנים צריך להעלות לאתר, מהם ביטויי המפתח שהאלגוריתם אוהב, ואיזה פעולות נוספות צריך לבצע כדי להעלות את האתר לפסגת דירוג התוצאות. יש כאן אמנם חיסרון של זמן, אבל מצד שני אתם בונים אתר מעולה עם תוכן איכותי ולא מאבדים את המקום כי הפסקתם לשלם לגוגל.

 

אז מה עדיף?

בסופו של דבר, אין ספק שקידום אתרים אורגני עדיף בהרבה. קידום ממומן הוא נחמד, אבל הוא תלוי כל הזמן בתשלום, ואתם לא מרוויחים ממנו שום דבר בטווח הארוך. קידום אורגני הוא אולי תהליך ארוך וקשה יותר, אבל אתם עובדים 'לפי הספר' ובונים אתר מצוין. בתהליך אין לכם שום תלות בגוגל, וכמו שהשם של התהליך רומז – הקידום הוא לגמרי בזכותכם.

 

סיכום

קידום אתרים הוא חובה לכל עסק שמחזיק אתר אינטרנט, ואתם אתם מתלבטים אז אין ספק שקידום אורגני הוא הדרך הנכונה.

קידום

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא