אתם רוצים לכתוב צוואה? הכירו את התהליך

מבחינה פסיכולוגית, כתיבת צוואה היא לא דבר קל. בכתיבת צוואה אנחנו למעשה מכירים בעובדה שהזמן שלנו קצוב, ולמעשה מכריעים כיצד ינהגו ברכוש שלנו לאחר המוות. עם זאת, כתיבה של צוואה יכולה לחסוך לצאצאים שלכם לא מעט בעיות, וגם לכם היא תוכל להעניק שקט נפשי כיון שתוכלו להיות בטוחים שהרצון שלכם הוא זה שהולך להתממש לאחר שלא תהיו פה.

 

כתיבת צוואה

צוואה היא מסמך משפטי שבו אדם מצווה איך יש לנהוג ברכושו לאחר מותו. לא פעם ירושה עלולה להוביל לסכסוכים שונים לאור העובדה שאין דרך לברר מה היה רצונו של המנוח ביחס לחלוקת הרכוש. במקרים הללו בית המשפט מכריע על פי כללים שונים, אולם הדבר מוביל לסכסוכים קשים בין בני משפחה. עורך דין ירושה אביב הראל יעזור לכם למנוע את המצב הזה עם כתיבת צוואה.

 

מי יכול לכתוב צוואה

כתיבה של צוואה יכולה להיעשות על ידי כל אדם, כל עוד הוא כשיר לקבל החלטות. לאור זאת, אם החלטתם שאתם רוצים לכתוב צוואה כדי לעשות את זה כמה שיותר מהר, כדי לא להיות במצב שבו אתם כבר לא יכולים לכתוב אותה ומישהו אחר יקבל החלטות במקומכם. חשוב לזכור שגם אחרי שכתבתם צוואה תמיד ניתן לעדכן אותה, כך שלא צריך להיות לכם פחד שמדובר על החלטה סופית.

 

למה לכתוב צוואה

כאמור, יש חרדה מסוימת שעלולה להתגנב לליבכם לפני כתיבת צוואה לאור העובדה שאתם מביעים הכרה בכך שהחיים מסתיימים יום אחד. עם זאת, כתיבת הצוואה תוכל להוריד מכם עול רציני כיון שהיא תיתן לכם וודאות מסוימת שלאחר מותכם מה שיקרה הוא רק מה שרציתם בלי שתהיה דרך להפר את רצונכם. הצוואה היא הדרך היחידה שלכם להשיג את הוודאות הזו.

 

מה קורה אם אין צוואה

החוק בישראל מתייחס למצב שבו אין צוואה מה שמוביל לחלוקה שווה של הרכוש בין היורשים. למרות זאת, ההגדרות הללו עלולות להוביל לסכסוכים שונים, כך שגם מבחינת היורשים שלכם, אם תכתבו צוואה אתם תעשו להם טובה גדולה מאוד.

 

איך לכתוב צוואה

הדבר החשוב ביותר בכתיבת צוואה הוא עורך הדין שכותב לכם אותה. עליכם לפנות לעורך דין מוסמך לענייני ירושות וצוואות שיוודא שלצוואה יש תוקף משפטי. זכרו, בזמן שבו הצוואה באה לידי שימוש אתם כבר לא תהיו פה, כך שחשוב לוודא את התוקף שלה מבעוד מועד.

 

לסיכום

כתיבה של צוואה יכולה להיראות במבט ראשון כמו דבר מעט מפחיד, אולם מהר מאוד תגלו שהיא דווקא מקלה עליכם. לצוואה יש משמעות משפטית מרחיקת לכת, והיא למעשה מכריעה בצורה בלעדית כיצד יחולק הרכוש שלכם לאחר המוות. אם אתם מעוניינים לכתוב צוואה חשוב לעשות את זה אצל עורך דין מנוסה מתחום הצוואות שיבטיח שהצוואה שלכם תיכתב בצורה שהחוק דורש.

כתיבת צוואה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
משמורת ילדים – טובת הילד קודמת

טובת הילד היא מושג משפטי וחברתי שמתייחסת לילדים כישות משפטית שיש לה זכויות, שאחריותה של החברה לדאוג לקיומן. ההתייחסות לטובת הילד מובילה החלטות משפטיות וחוקיות

קרא עוד »
נהג מונית - אילוסטרציה
הטרדה מינית במונית

הטרדה מינית במונית היא סיטואציה מאוד לא נעימה שלצערנו נהיית נפוצה יותר ויותר, במיוחד בעת האחרונה ובה בעקבות הגבלות התחבורה הציבורית רבים בחרו להתנייד יותר

קרא עוד »