התיישנות תביעה נגד משרד הביטחון על פוסט טראומה

אל תתנו לחוק ההתיישנות לחול על מקרה הפגיעה שלכם, בין אם היא נפשית, רגשית או בכלל פיזית. במקרה שבו חייל או חיילת חווים התפתחות של פוסט טראומה, ניתן להיעזר בשירותיו של עורך דין משרד הביטחון בכדי להגיש כתב תביעה. כמובן, לפני זה נדרש לקבל טיפול רפואי, פסיכולוגי או פסיכיאטרי. בואו נדבר על זה קצת יותר לעומק.

אין ספק, ידוע לכולנו שהשירות הצבאי כרוך בלקיחת סיכונים מסוימים על הכתפיים. ככה גם רלוונטי לגבי האחריות שאתם תיקחו על כתפיכם במהלך השירות הצבאי. למעשה, סיכונים ואחריות הולכים יד ביד בשירות הצבאי. ככל שתיקחו על עצמכם אחריות רבה יותר, כך עשויים גם לגבור הסיכונים. במקרים לא מעטים, חיילים וחיילות מוצאים עצמם מפתחים פוסט טראומה כתוצאה מהשירות הצבאי. אגב, אנחנו לא מדברים אך ורק על שירות קרבי. בואו נסביר למה הכוונה.

 

מי עורך הדין בו צריך להסתייע כדי להגיש תביעה נגד משרד הביטחון?

מרגישים כי מגיעים לכם אחוזי נכות משרד הביטחון כתוצאה מהתפתחות של פוסט טראומה? עו"ד בתחום המסחרי לא יהיה מי שילווה את כתב התביעה שלכם, גם לא עו"ד פלילי. מי שתצטרכו בנסיבות אלו יהיה עורך דין אשר בקיא בדינים הצבאיים השונים.

כשמדברים על עורכי דין משרד הביטחון, באותה הנשימה חשוב גם להבין כיצד עורכי דין אלו יכולים לקדם ולזרז את כתב התביעה שלכם. עורך דין משרד הביטחון עשוי לקדם את כתב התביעה שלכם מהר יותר מעורכי דין אחרים, ולו בזכות היכרותו עם הדינים הצבאיים השונים.

 

האם אני יכולה להסתייע רק בעורך דין משרד הביטחון?

אמנם על פי החוק אתם יכולים להסתייע גם בעורכי דין שאינן עו"ד משרד הביטחון, אבל זה יהיה פחות מומלץ. בסופו של דבר, ככל שעורך הדין יכיר טוב יותר את הדינים הספציפיים בהם מוגש כתב התביעה, ככה הוא יהיה מסוגל לקדם את כתב התביעה טוב יותר.

וכשמדברים על קידום כתב תביעה כמה שיותר מהר, מדברים על חיסכון בזמן. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי ישנו גם חוק התיישנות על כל מקרה של פגיעה כתוצאה משירות בכוחות הביטחון. למעשה, אם עברו 3 שנים ומעלה מאז מקרה הפגיעה שלכם, אתם כבר לא יכולים להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון.

 

חוק ההתיישנות עומד על 3 שנים מאז מקרה הפגיעה

חוק ההתיישנות, גם על פוסט טראומה, עומד על 3 שנים מאז המקרה המדובר. לכן יהיה מומלץ להסתייע בעורך דין בהקדם בכדי לקדם את כתב התביעה שלכם נגד משרד הביטחון. אם אתם צריכים ייעוץ משפטי, אל תחשבו פעמיים וקבלו אותו בהקדם.

בסופו של דבר, התהליך של החלמה וריפוי כולל בתוכו גם סגירת מעגל אל מול כוחות הביטחון ואל מול הטראומה שלכם. הדרך הטובה ביותר לסגור מעגל היא באמצעות תביעה נגד משרד הביטחון. בהצלחה!

 

עורך דין

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
משמורת ילדים – טובת הילד קודמת

טובת הילד היא מושג משפטי וחברתי שמתייחסת לילדים כישות משפטית שיש לה זכויות, שאחריותה של החברה לדאוג לקיומן. ההתייחסות לטובת הילד מובילה החלטות משפטיות וחוקיות

קרא עוד »
נהג מונית - אילוסטרציה
הטרדה מינית במונית

הטרדה מינית במונית היא סיטואציה מאוד לא נעימה שלצערנו נהיית נפוצה יותר ויותר, במיוחד בעת האחרונה ובה בעקבות הגבלות התחבורה הציבורית רבים בחרו להתנייד יותר

קרא עוד »