התקנת מצלמות אבטחה בירושלים

ירושלים היא בירת ישראל והעיר המאוכלסת ביותר במדינת ישראל. כמו כן, לעיר חשיבות דתית, פוליטית והיסטורית באופן שממקם אותם במרכז תשומת הלב באופן קבוע. יחד עם יתרונות רבים וברורים הנלווים למגורים בעיר ירושלים, ישנם לא מעט אתגרים המקושרים למיקומה הגאוגרפי ואופי התושבים בעיר ובאזור.

לאחרונה, פוקדת את העיר מכת גניבות קשה במיוחד כאשר במוקד עומדים רכביהם של תושבי העיר. בהתאם, תושבים רבים החליטו לנקוט בפעולה ולהציב מצלמות אבטחה כדי להימנע מתוצאותיה הכואבות של גניבה.

 

התקנת מצלמות אבטחה

אנחנו חיים במציאות בה מצלמות אבטחה הן חלק בלתי נפרד ממציאות חיינו. למעשה, ברחובות רבים ניתן לזהות מוקדים בהם בוצעה התקנת מצלמות אבטחה בי-ם, בעיקר ממניעים ביטחוניים.

בעבר, המצב היה שונה לחלוטין וניתן היה למצוא מצלמות אבטחה רק בבתי עסק יוקרתיים ומחוץ לביתם הפרטי של אנשים עשירים למדי. היום, כמעט כל בית עסק אוחז במערכת מצלמות אבטחה כזאת או אחרת, וגם בתים פרטיים רבים מתהדרים במצלמות אבטחה.

 

מה הם הגורמים להתקנת מצלמות אבטחה?

אנשים שונים נבדלים אלו מאלו במניעים אשר גורמים להם לקבל החלטה להתקין מצלמות אבטחה. בהתאם, התקנת מצלמות האבטחה צריכה לקחת בחשבון את המניעים השונים ולבצע התקנה שמתחשבת במטרות הרלוונטיות. כדי להמחיש זאת, נשתמש בשתי מניעים עיקריים הגורמים לאנשים להתקין מצלמות אבטחה בירושלים – התקנה לשם מניעה והתקנה לשם תפיסת העבריינים:

 

  • התקנה לשם מניעה

התקנת מצלמות אבטחה לשם מניעה היא התקנה אשר מטרתה העיקרית היא להרחיק את הפושעים מראש – להקדים תרופה למכה. כלומר, התקנה שכזאת תפעל תחת עיקרון הרתעתי, כזה שרוצה מראש לגרום לפושעים להעדיף יעד גניבה אחר. כמו כן, התקנה לשם מניעה תהיה גם בעלת פרקטיקה שונה לחלוטין מצידם של מתקיני מצלמות האבטחה.

ראשית, במקרה של התקנה לשם מניעה, אין צורך לבחור במצלמות בעלות איכות הצילום הגבוה ביותר, שכן המטרה היא לא באמת לצלם את הגנבים אלא לגרש אותם. שנית, במסגרת מלאכת ההתקנה יבחרו מיקומים אסטרטגיים, כאלו שהפושעים מיד יבחינו במצלמות באופן שיניא אותם מפעולה

 

  • התקנה לשם תפיסת העבריינים

התקנה לשם תפיסת עבריינים היא התקנה אשר מטרתה העיקרית היא לתפוס עבריינים חוזרים. כלומר, אלו שבוחרים בהתקנה מהסיבה הזאת, לרוב יהיו כאלו שכבר סובלים מגניבות חוזרות ונשנות, כך שהם מעוניינים בתפיסה של הגנבים עצמם.

במקרה כזאת, לאיכות המצלמות חשיבות גדולה, שכן קיים צורך בניטור וזיהוי של הגורמים העבריינים והאמצעים שלהם, למשל מספר רישוי של הרכב. בנוסף, מיקום המצלמות במקרה זה גם כן יותאם למטרה, כך שלא בהכרח תהיה הבלטה של המצלמות, בחלק מהמקרים אף הסתרתן כדי למשוך את הפושעים לבצע שוב את הפשע.

 

לסיכום – הגדירו מטרות ברורות

אם גם אתם רוצים להצטרף לרבים אחרים שהחליטו להתקין מצלמות אבטחה בירושלים, וודאו כי אתם יודעים היטב מה הן המטרות שלכם ותבחרו התקנה אשר מותאמת לכך מראש. בהצלחה!

התקנת מצלמות אבטחה בי-ם

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא