האם כל האורחים זוכים להשתתף באירוע? 

כאשר אנחנו מזמינים הופעה לאירוע, אנחנו לא יודעים אם וכמה בדיוק תהיה המידה שבה הקהל ישתתף וישתף פעולה. לא בכל סוגי המופעים מתאים לשתף קהל ולא בכולם כל הקהל המעוניין יכול להשתתף. יחד עם זאת, ההשתתפות באירוע המרכזי של הערב בהחלט צריכה להיות מרכיב בהחלטה על המופע שנזמין. איך נדע אם כל האורחים יזכו להשתתף? 

 

האם חשוב לנו שכל האורחים ישתתפו באירוע?

זו שאלה, והתשובה עליה אינה תמיד חיובית. כשבוחרים הופעה לאירוע יהיו מקרים שנרצה הופעה שבה אין השתתפות של הקהל ויהיו מקרים שבהם נרצה שהקהל יוכל להשתתף כמה שיותר. למה בעצם חשוב לנו שהאורחים ישתתפו? אחת הסיבות היא ששילוב הקהל באירוע יהפוך אותו פעמים רבות ליותר מעניין ואטרקטיבי גם עבור הקהל שלא משתתף – כיוון שבאמצעות שיתוף הקהל נוצרת דינמיות שמרתקת את יתר הצופים.

תשובה שנייה היא שלעתים נרצה מופע שהוא הפעלה, במיוחד אם האירוע הוא מסיבת יום הולדת או אירוע חגיגי כמו בר מצווה. באירוע מסוג זה, נרצה שכלת או חתן השמחה ישתתפו באירוע באופן פעיל והם עלולים להרגיש מאוכזבים אם לא יוכלו להשתתף.

 

מה מיוחד באירוע בשיתוף הקהל?

כמובן שלשאלה זו יש כמה תשובות, בהתאם לסוג האירוע. בהקשר זה יש הבדל בין מופע של מוזיקאי, של סטנדאפיסט או של קוסם. השתתפות הקהל היא לאו דווקא לעלות לבמה – אבל מוזיקאי שהקהל לא ישיר איתו את השירים יבין שהוא כנראה לא בכיוון.

באותה מידה, כשהקהל משתתף במופע של סטנדאפיסט או של קוסם נוצר איזשהו רגע של תקשורת שלא קורה כשצופים באותו מופע בדיוק בטלוויזיה. הצחוק או ההתפעלות עוברים בין הצופים ובין הצופים לאדם שמופיע. כשחלק מהאורחים גם לוקחים חלק פעיל ממש, הרי שהקסם גדול עוד יותר.

 

האם כל האורחים משתתפים באירוע?

כאן צריך להבחין בין השתתפות כצופה, מתעניין אך פאסיבי, ובין השתתפות פעילה, כמו למשל התנדבות לעלות לבמה ולסייע באחד הקסמים או להיות עם הסטנדאפיסט בדיאלוג, כפי שקורה לעתים במופע סטנדאפ. ברור שלא כל האורחים יכולים לקחת חלק פעיל במופע, אך יש מי שחשוב לנו יותר שישתתפו – אם המופע מיועד, למשל, ליום הולדת, ומשתפים ילדים אחרים אבל לא את חתן השמחה, יש בכך קצת טעם לפגם וסביר להניח שהילד וההורים שלו יישארו עם טעם חמוץ בפה.

לעומת זאת, בכל הנוגע להשתתפות פאסיבית כצופים – כאן אנחנו נרצה שכמה שיותר צופים מהקהל ירגישו מרותקים למופע ויתעניינו בו. יותר צחוק ושמחה או קריאות התפעלות – יהפכו את המופע לטוב יותר.

 

אז מה כדאי לעשות כשמתכננים אירוע?

מחליטים מראש ביחד עם המפעיל, מה חשוב לכם בנוגע להשתתפות הקהל. לכל סוג אירוע מתאים משהו אחר. כמובן, סטנדאפיסט או קוסם מנוסים ידעו בעצמם כיצד להתאים את המופע לקהל, בכל הפרמטרים ובכלל זה ברמת ההשתתפות של הקהל. כך או כך, חשוב שנשאף שכל האורחים שלנו ירגישו חלק וייהנו מהמופע שבו הם צופים.

מִקרֶה

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
בת מצוה
סדנת יצירה לבת מצווה

אירוע שיש בו סדנת יצירה מבטיח השתתפות אקטיבית של האורחים ולכן גם משאיר אותם עם טעם של עוד. בין האירועים שבהם כדאי לערב סדנאות יצירה

קרא עוד »
מנהל ועובדים
5 פעילויות לימי גיבוש מוצלחים

אחת הדרכים המקובלות לשיפור שיתוף הפעולה בין העובדים במקום עבודה מסוים, או בתוך קבוצות מסוימות בתוך מקומות העבודה, היא ארגון ימי גיבוש. במקומות עבודה גדולים,

קרא עוד »
ילדים מאושרים
להקים חברת ג'ימבורי

הקמה של חברת ג'ימבורי מצריכה לא מעט צעדים מקדימים, וזאת על מנת להבטיח כי החברה תצליח. כיצד אם כן תוכלו להקים גם אתם חברת ג'ימבורי

קרא עוד »