מהי רשלנות רפואית? למי צריך לפנות כשרוצים להגיש תביעה?

הגעה לכדי מצב של הזדקקות לטיפול רפואי, אינה מצב נעים לכשעצמו, כשאנחנו לא נמצאים במיטבנו ובשליטה מלאה. לכן, כשאנחנו פונים לקבלת הטיפול הרפואי, הרי שאנו סמוכים ובטוחים על הידע והמקצועיות של הצוות הרפואי המטפל בנו. עם זאת, לא אחת, הצוות הרפואי מתרשל בטיפול המוגש ועלינו, כמטופלים, לדעת למי צריך לפנות במקרה זה.

 

מהי רשלנות רפואית?

כשאנחנו עוסקים ברשלנות גרידא, הרי שמיד עולה בראשנו הקשר הישיר לתוצאת הרשלנות והיא הנזק שנוצר לאדם הניזוק. אמנם הוכחת קיום הנזק היא פרמטר חשוב בהוכחת קיומה של רשלנות רפואית ועילה לתביעה, אך ההגדרה המשפטית של רשלנות רפואית מעט שונה.

רשלנות רפואית היא מקרה בו אדם קיבל טיפול לקוי על ידי צוות רפואי מקצועי, מרופא ו/או מנתח בכיר ועד צוות האחיות, כאשר האבחנה המשפטית החשובה היא, אי נקיטת המיומנות והזהירות הראויים, שניתן לצפות מהרופא הסביר שיפעל על פיהם.

 

סוגי רשלנות רפואית

ההבנה כי הגדרת מקרה רשלנות רפואית טמונה בדרך הפעולה של הרופא הסביר באותו המקרה ובאותן הנסיבות, היא הגדרה הנתונה לפרשנות, והיא קצת קשה להגדרה במושגים מדויקים. לפיכך, בכל מקרה בו מתקיים החשד לטיפול רשלני ולקוי, מומלץ להיוועץ בעו"ד מקצועי ומיומן בתחום רשלנות רפואית, דוגמת פייל ושות' – משרד עו"ד.

אך כדי שנקבל מעט מושג באילו מקרים מדובר, ריכזנו עבורכם כמה מהמקרים העיקריים:

  • התרשלות בטיפול הרפואי- טיפול רפואי רשלני, דוגמת תפירה לא מוצלחת, הוצאה חלקית של הגידול, ועוד.
  • התרשלות בשל אי הסכמה מדעת- לכל חולה עומדת הזכות שלא לקבל טיפול רפואי שלא מדעת. כפועל יוצא מכך, על הצוות הרפואי לספק למטופל הסבר מלא, מקיף ומפורט בדבר הטיפול, הכרחיותו ודרכי טיפול נוספים ו/או חלופיים. ככל ולא נמסר מלוא המידע, הרי שמדובר במקרה של רשלנות רפואית.
  • אבחון שגוי- אבחון של מחלה אחרת, או אי הצלחה לאבחן את המחלה, ייבחנו כאמור מול הגדרת "פעילות הרופא הסביר" וככל והיה ניתן לאבחן את המחלה המדויקת, הרי שאבחון שגוי זה ייכלל אף הוא תחת הגדרת רשלנות רפואית.

 

למי פונים?

במקרה שמתעורר החשד בדבר רשלנות רפואית, חשוב ומומלץ להיוועץ בעורך דין מקצועי ומומחה בתחום הרשלנות הרפואית, לבדיקה מקיפה ופרטנית של המקרה ומיצוי זכויותיכם. חשוב לדעת כי על אף העלייה הניכרת בשיעורי הגשת תביעות רשלנות רפואית, מחקרים רבים מצביעים על כך, שאנשים רבים כלל אינם מודעים לעצם העובדה שחוו מקרה של רשלנות רפואית ולכן, הפנייה לגורם מקצועי לבירור מקיף חשובה בהחלט.

 

כיצד נבחר את העורך הדין המתאים ביותר?

בסופו של דבר קיימים מספר רב של עורכי דין בתחום הרשלנות הרפואית, והבחירה באחד שיביא למיצוי מקסימלי של זכויותיכם, יכולה להיות מלאכה מתישה ומבלבלת.

כדי לבחור את העורך הדין המתאים ביותר, דאגו לוודא כי עורך הדין מייצג רק את התובעים ולא את המוסדות הרפואיים, וכי הוא נעזר במיטב היועצים הרפואיים והביטוחיים. לאחר מכן, תוכלו לבדוק ולשמוע המלצות של לקוחות מרוצים ולהגיע להחלטה הנכונה.

 

אישה בבית חולים עם עירוי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא
תביעת נזקי גוף
תביעת נזקי גוף לאחר ניתוח

מטרתם של ניתוחים היא כמובן לשפר את המצב הרפואי והתפקודי של אדם שנתון במצב רפואי כלשהוא. בעוד ניתוחים אכן אמורים לעשות זאת, לעיתים עקב נזק

קרא עוד »
זוג לפני תהליך של גירושין
מהו עורך דין גירושין טוב?

עורך דין גירושין הוא איש המקצוע שהולך ללוות אתכם ולסייע לכם בתהליך הגירושין. כדי להתגרש ולשנות את מעמדכם מנשואים למעמד של גרושים, יש צורך בהליך

קרא עוד »