מה נדרש כדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית?

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית יכולה לזכות אתכם בפיצוי הולם, אולם כדי שזה יקרה עליכם לוודא שהמקרה שלכם אכן נמצא תחת ההגדרה של רשלנות. במידה וכן יש כמה דברים שתצטרכו לעשות כדי להגיש בפועל תביעה בגין רשלנות רפואית.

 

רשלנות רפואית

עוד לפני שנדבר על עורך דין רשלנות רפואית, חשוב להבין מה בדיוק חוסה תחת ההגדרה הזו. במדינת ישראל כל אחד זכאי לקבל טיפול רפואי, ועל הרופא המטפל מוטלת אחריות שהמטופל יצא בשלום מהטיפול. אם במהלך הטיפול אירע לכם נזק רפואי כתוצאה מהתרשלות של הרופא או מי מאנשי הצוות, יש מקום להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

עו_ד

 

הוכחת רשלנות

הדבר הראשון שצריך כדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית הוא כמובן להוכיח שבמקרה שלכם הייתה רשלנות. רשלנות רפואית היא הגדרה אמורפית, ולא תמיד קל להצביע על מקרה ולומר שהתרחשה בו רשלנות. לציבור הרחב לא תמיד יש את המידע מה הצוות הרפואי אמור לעשות, מה שמאפשר להם לצבוע בצבעים שונים מקרי רשלנות. לאור זאת, חובת ההוכחה בדין מוטלת עליכם.

 

רף הפגיעה

הדבר השני שצריך כדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית הוא להוכיח את רף הפגיעה והקשר בינה לבין הרשלנות. לעיתים מתרחשת פגיעה שאמנם מבחינת הזמן נראית ככזו שקשורה לרשלנות, אולם עליכם להוכיח שהרשלנות היא גם הגורם לפגיעה. בנוסף, גובה הפיצוי אותו תוכלו לתבוע ייקבע לפי חומרת הפגיעה, ולכן חשוב להציג לבית המשפט בדיוק מה ההרעה שחלה במצב הרפואי שלכם.

הוכחה לרשלנות

 

חוות דעת רפואיות

כמו בכל תביעה, גם כאשר אתם מגישים תביעה בגין רשלנות רפואית הדבר החשוב ביותר הוא כמובן ראיות לכך שהטענות שלכם נכונות. במקרה של רשלנות רפואית הראיות הללו הן חוות דעת רפואיות שאותן תצטרכו להציג בבית המשפט, והן נועדו להעיד על חומרת הפגיעה בכם. לאור העובדה שהרופאים בדרך כלל מגנים אחד על השני, תצטרכו לפנות לרופא שלא היה קשור לפגיעה.

 

איזה עורך דין נבחר

הדבר האחרון שנותר לכם לעשות הוא כמובן לבחור עורך דין שילווה את התביעה. תחום הרשלנות הרפואית הוא תחום מורכב בתוך העולם של דיני נזיקין, וכדי שתזכו בתביעה אתם צריכים עורך דין מנוסה שמכיר את התחום בצורה עמוקה. בדקו גם את רמת הניסיון של עורך הדין שלכם בתחום הרשלנות וכמובן את מידת ההצלחה, כדי להיות בטוחים שהתיק שלכם נמצא בידיים הטובות ביותר.

 

לסיכום

כדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית יש צורך בשני דברים. הדבר הראשון הוא להוכיח שבמקרה שלכם הייתה רשלנות רפואית, כיון שיש מקרים שבהם מתרחשת פגיעה למרות שהצוות הרפואי פעל בדיוק כפי שהיה צריך. בנוסף, עליכם להוכיח את חומרת הפגיעה בכם ואת הקשר בין הרשלנות לבינה. כדי להצליח במשימה הזו תצטרכו להציג חוות דעת רפואיות וכמובן למצוא עורך דין מנוסה.

תביעה משפטית

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
משמורת ילדים – טובת הילד קודמת

טובת הילד היא מושג משפטי וחברתי שמתייחסת לילדים כישות משפטית שיש לה זכויות, שאחריותה של החברה לדאוג לקיומן. ההתייחסות לטובת הילד מובילה החלטות משפטיות וחוקיות

קרא עוד »
נהג מונית - אילוסטרציה
הטרדה מינית במונית

הטרדה מינית במונית היא סיטואציה מאוד לא נעימה שלצערנו נהיית נפוצה יותר ויותר, במיוחד בעת האחרונה ובה בעקבות הגבלות התחבורה הציבורית רבים בחרו להתנייד יותר

קרא עוד »