תפקידי המפקחת על הבתים המשותפים – כדאי להכיר

סכסוכי שכנים הם דבר בהחלט לא נעים, כאשר מלבד הפגיעה באיכות החיים, הרי שלעיתים מדובר בנושאים המחייבים פתרון יעיל ומהיר במיוחד, כמו במקרי מחלוקת לגבי נזקים שנגרמו לדירה. היות ותביעת נזיקין רגילה יכולה להימשך זמן רב, כדאי שתכירו את המפקחת על הבתים המשותפים

 

מה עושים במקרים של סכסוכי שכנים?

סכסוכי שכנים הם מצב בהחלט לא נעים, במיוחד כשמדובר בבעיות המצריכות פתרון מידי, כמו במקרים של נזקים לרכוש המשותף או לדירה הפרטית שלנו ומחלוקות לגבי מקור הנזק, עלויות הטיפול, האחריות הכספית וכדומה.

למעשה, לא תמיד מדובר ברשלנות ו/או בכוונת זדון של השכן, היות וקיימים מקרים נוספים המשפיעים על הטיפול בנזקים, כמו עיכוב של חברת הביטוח, אי מציאת מקור הנזק ומקרים נוספים, בהם אין לנו ברירה אלא לפנות לגורם המוסמך לטפל בסכסוכי שכנים – המפקחת על הבתים המשותפים.

 

המפקחת על הבתים המשותפים – נעים להכיר

המפקחת על הבתים המשותפים הוא גוף משפטי, שנועד לפתור במהירות וביעילות סכסוכים המתגלעים בין שכנים, בבתים משותפים. כפי שתוכלו לראות באתר של עו"ד שי סולטן, לפנייה למפקחת על הבתים המשותפים קיימים יתרונות רבים, כאשר הבולטים מביניהם הם הסמכויות המשפטיות הנרחבות ומהירות התהליך, הנמשך לרוב מספר שבועות בודדים.

 

תפקידי המפקחת על הבתים המשותפים

תפקידה העיקרי של המפקחת על הבתים המשותפים הוא כמובן להגיע להסדר ופתרון מהיר ויעיל בין השכנים, כאשר במקרים מסוימים המפקחת על הבתים המשותפים תהיה הסמכות היחידה אליה ניתן יהיה לפנות (ולא אל בית המשפט).

כך, במקרים של סכסוכים הקשורים להשתתפות השכנים בהוצאות הבניין המשותפות, מקרים הנוגעים להרחבת הדירה של אחד מהשכנים, סכסוכים הקשורים לרכוש משותף בבניין (מתקני גז, דוד שמש, מעלית וכדומה), תביעות בגין הסגת גבול ועוד, יהיו מקרים המוגדרים תחת תפקידה ואחריותה של המפקחת העל הבתים המשותפים.

 

תביעה אצל המפקחת על הבתים המשותפים

במידה והסכסוך האמור נופל תחת אחד מהמקרים המוגדרים תחת סמכותה ואחריותה של המפקחת על הבתים המשותפים, הרי שכדי להיעזר בשירותיה, יהיה עליכם להגיש תביעה אצל לשכחת המפקח הקרובה אליכם, בצירוף כתב תביעה ולאחר תשלום אגרה.

לפני שמגישים את התביעה, מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בסכסוכי שכנים, כך שתוכלו לוודא במאת האחוזים כי אכן מדובר בתביעה הנמצאת תחת תחום האחריות של המפקחת על הבתים המשותפים, לוודא את סיכויי הצלחת התביעה שלכם ולחסוך זמן יקר.

 

לסיכום

המפקחת על הבתים המשותפים נועדה לתת מענה משפטי יעיל ומהיר לסכסוכי שכנים, כאשר בין תפקידיה ותחומי אחריותה נכללים סכסוכים הנוגעים לרכוש המשותף בבניין, תביעות בגין הסגת גבול ועוד. בכל מקרה של תביעה אצל המפקחת על הבתים המשותפים, מומלץ יהיה לפנות לעו"ד המתמחה בסכסוכי שכנים, על מנת להגיע לפתרון המיטבי ביותר.

בתים משותפים של מפקח

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
בעלי מקצוע
פתיחת סתימה בביוב

סתימה בביוב היא לא דבר נעים, הריח מציף את כל הבית ולפעמים אף מחוצה לו, לפעמים האירוע כולל הצפה והתסכול מאד גדול. אז מה עושים?

קרא עוד »