כל מה שצריך לדעת על תביעות נזיקין

תביעות נזיקין, הן כינוי לתביעות אשר מוגשות בעקבות אדם אשר נגרם לו נזק כל שהוא, אם בגופו ואם בממונו. תביעות הנזיקין נועדו כדי לאפשר לניזוק לקבל פיצוי בעקבות הנזק, כאשר מהלך תביעות הנזיקין עלול להיות מורכב וארוך טווח, ומסיבה זו חשוב להתכונן מראש לתהליך התביעות ולהיערך אליו בהתאם.

 

עורך דין המלווה בתביעות נזיקין

אם גם אתם מעוניינים לקבל ליווי מקצועי לתביעות נזיקית, https://www.oshiklaw.com – היא הכתובת המקצועית עבורכם, לכל התהליכים שמתלווים לתביעות נזיקין. הצוות המקצועי של המשרד ילווה אתכם לכל אורך התהליך, וייצג אתכם מול בתי המשפט או עורכי הדין של הצד השני, כך שתקבלו את מלו הזכויות שמגיעות לכם בעקבות הנזק.

עורך דין

מהן העילות להגשת תביעת נזיקין?

קיימות סיבות רבות להגשת תביעת נזיקין, אשר רובן ככולם קשורות לנזק ישיר או עקיף שנגרם לאדם בעקבות נתונים שאינם תלויים בו. בתביעת הנזיקין תובעים את מי שאחראי לנזק ודורשים ממנו לשלם פיצויים על הנזק שנגרם בגללו. הגורם האחראי לנזק יכול להיות אדם פרטי, חברה, או אפילו גוף ציבורי.

 

גורמים ותוצאות בתביעות נזיקין

כשמדובר על תביעת נזיקין, חשוב במיוחד להוכיח השלכה נסיבתית של מקרה הפגיעה, על הניזוק. כלומר – חשוב להוכיח עד כמה הפגיעה גרמה לנזק, ועד כמה הנזק קשור ישירות לפגיעה שהתרחשה. מסיבה זו, יש לתעד מסמכים הקשורים בעניין, בין אם מדובר על מסמכים רפואיים, ובין אם מדובר על מסמכים כספיים, כיוון שאלה יהוו אסמכתאות שיסייעו בכל תהליך התביעה.

 

חוות דעת בתביעת נזיקין

כדי להוכיח שאכן נוצר נזק, הצד הנתבע בדרך כלל לא יסתפק בטענות התובע, אלא ידרוש חוות דעת מקצועית מטעמו, אשר תוודא את נכונות נזקי התובע. חוות הדעת המקצועית אמורה לבחון באופן אובייקטיבי את הנזקים שנגרמו, כמו גם את הקשר בין הנזק לפגיעה וכן להגיש חוות דעת מסודרת שתהווה אבן דרך משפטית מהותית בתביעת הנזיקין.

תביעת נזיקין

ההבדל בין תביעות נזיקין לתביעות פליליות

בעוד שהתפקיד של תביעות פליליות, הוא להשליט סדר בעולם ולהרתיע פושעים או כאלה אשר מבצעים מעשים אסורים, תביעת הנזיקין שונה לחלוטין. המטרה של תביעת הנזיקין היא הוצאת פיצוי בעקבות נזק שנגרם, ולכן כל מהלך המשפט, הקטגוריה והסנגוריה – יהיו שונים מהותית ממשפטים פליליים.

 

משך הזמן של תביעות נזיקין

תביעות נזיקין עלולות להימשך לזמן רב, וחשוב להיאזר בסבלנות. לעיתים, בהמלצת עורך הדין ייתכן כי גישור מחוץ לבית המשפט, ישביע את רצון התובע, וימנע סחבת ארוכה שמאפיינת את המערכת המשפטית.

 

לסיכום

תביעות נזיקין הן תביעות שמיועדות עבור נפגעים בגוף או רכוש, שמעוניינים לקבל פיצוי מהגוף הפוגע עקב הנזק שנגרם להם. תהליך תביעות הנזיקין חייב להיות מלווה על ידי עורך דין מומחה, אשר ידאג לתנאים המקסימליים עבור המיוצג ואף יאפשר מציאת פתרונות עקיפים או כאלה אשר יזרזו את תהליך התביעה.

תביעות נזיקין

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא