צריך משכנתא נוספת? כך תקבל בתנאים הטובים ביותר

לקיחת משכנתא מבנק או מגורם חוץ בנקאי היא אחת הדרכים היעילות והבטוחות ביותר להתקדמות כלכלית, הרחבת הנכסים שבבעלותכם ויצירת אפשרויות עסקיות. כיום קיימים אינספור גופים ובנקים המציעים מסלולי משכנתאות, לכן חשוב מאוד לבצע את הליך הבחירה באופן אחראי ומושכל. אספנו עבורכם מידע שיסייע בלקיחת ההחלטה. 

 

באילו מקרים מומלץ לקחת משכנתא?

משכנתא היא הסכם לפיו גוף מסוים (בנק, קרן, סוכנות ועוד) מלווה לנו סכום כסף אשר אותו אנו צריכים להחזיר לאורך תקופת זמן ממושכת, לרוב לאורך עשרות שנים. החזר המשכנתא ייעשה בפעימות בכל חודש והוא כולל בתוכו את סכום המשכנתא בתוספת ריביות, עמלות ותשלומים נוספים.

לרוב, ניקח משכנתא לצורך מסוים המהווה הזדמנות עסקית (שתסייע בהחזר התשלומים) כמו קניית נכס או הקמה של עסק. ניתן גם לבקש הלוואה לצרכים אחרים כמו קניית רכב, אך חשוב לוודא כי אכן תהיה לנו היכולת להחזיר את סכום הלוואה.

מבולבלים מכל המונחים והבירוקרטיות? אין מה לדאוג, ניתן להיעזר באיש מקצוע בתחום כמו עורך דין אהד ויס לצורך קבלת ליווי לכל אורך הדרך.

 

תנאים לקבלת משכנתא

אחד ההיבטים המרכזיים בהקשר של משכנתאות הוא יחס ההחזר, שהוא כמות הכסף שעליכם להחזיר בכל חודש לבנק ביחס להכנסה החודשית. במידה ויחס ההחזר גבוה מדי, ייתכן והמשכנתא תהיה יקרה ולא משתלמת עד כדי כך שלא יהיה כדאי לקבלה, אך אם מדובר ביחס נמוך היא תיחשב למוצלחת יותר. לרוב, יחס ההחזר ינוע בין 25% ל-40%.

דבר נוסף אשר חשוב לשים עליו דגש הוא פריסת התשלומים לאורך התקופה בה נחזיר את ההלוואה. חשוב לוודא כי מדובר בתקופה ארוכה מספיק כך שהתשלום החודשי יהיה בסכום סביר, אך שהיא לא תהיה ארוכה מדי, כך שתספיקו ליהנות מהחופש הכלכלי שיגיע לאחר סיום תקופת ההלוואה. על מנת להוכיח שאתם אכן מסוגלים לעמוד בתנאי המשכנתא, עליכם להגיש טפסים המעידים על עמידותכם הכלכלית, והבנק או הגוף המלווה יוכלו להחליט אם לאשר את העסקה.

 

כיצד מנהלים משא ומתן על פרטי המשכנתא?

יש מספר דרכי פעולה שמטרתן לחזק את היכולת שלכם לקבל תנאי משכנתא משופרים. ראשית, חשוב מאוד לברר ולוודא את כל פרטי העסקה על מנת למנוע הפתעות בשלבים מאוחרים יותר. בנוסף לכך, ניתן לבצע סקר שוק מעמיק בו תשוו בין הצעות שונות לקבלת משכנתא. ניתן גם להגיש בפני בנקים הצעות מתחרות מגופים שונים במטרה להיטיב עם תנאי העסקה. דרך נוספת לניהול ההליך הוא בעזרת ליווי של יועץ השקעות.

 

יועץ השקעות

יועץ השקעות הוא איש מקצוע בעל ידע נרחב בעולם ההשקעות על שלל תחומיו. במהלך הפגישות עימו, היועץ יבין את כלל ההיבטים והמטרות שאתם מכוונים אליהם עם בניית המשכנתא המתאימה, והוא יבנה מסלול משכנתא המותאם בדיוק עבורכם. אותו מסלול יהיה בסיס לכל משא ומתן שיתנהל עם הגורמים השונים, כאשר היועץ ילווה ויתרום מניסיונו בכל החלטה לאורך הדרך. משכנתא היא הסכם אשר ילווה אתכם לאורך שנים רבות ולכן חשוב לקבל חוות דעת נוספת מגורם מקצועי המגיע מתוך התחום.

 

סיכום

משכנתא היא הסכם הלוואה שמבוצע בין גורם פרטי או עסקי ובין בנק, קרן או כל גוף המעניק הלוואות. לרוב היא תבוצע לצורך קניית בית או הקמת עסק או כל סיבה המצריכה סכום כסף משמעותי. לצורך קבלת משכנתא עליכם להוכיח לבנק כי אכן ביכולתכם לעמוד בהחזר המשכנתא. במהלך חיפוש המשכנתא המתאימה ניתן להוזיל את תנאיה באמצעות סקר שוק או ניהול משא ומתן, אך הדרך הטובה והבטוחה ביותר היא פנייה ליועץ השקעות.

משכנתא

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא