תהליך לקיחת משכנתא – איך מתחילים?

כל אחד יודע שאם הוא רוצה לקבל משכנתא משתלמת, הוא צריך לפנות לייעוץ משכנתאות. איך עובד התהליך ומתי צריך להתחיל בו? יצאנו לבדוק את השטח. נקווה שנצליח להקיף את הנושא מכל צדדיו, אם אתם רוצים מידע נוסף בנושא, כנסו לקישור המצורף בהמשך. אז בואו נתחיל.

 

מתחילים עם גיוס הון עצמי

כדי לקבל משכנתא, תצטרכו להוכיח לבנק שיש לכם מספיק הון עצמי. גובה ההון העצמי הנדרש משתנה בהתאם למחיר הנכס שאתם מעוניינים לרכוש ובהתאם לאופי העסקה. באופן כללי גובה ההון העצמי הנדרש לדירה ראשונה עומד על 25% ממחיר הדירה לכל הפחות.

 

מתחילים לחפש נכס מתאים

לאחר שגייסתם מספיק הון עצמי (מיותר לציין כי גם לצורך הגדלת הון עצמי ניתן להיעזר ביועץ משכנתאות), אתם יכולים להתחיל בחיפושים אחר דירת החלומות שלכם. כבר בשלב זה כדאי לפנות לקבל ייעוץ משכנתאות מקצועי שיבדוק שאתם אכן יכולים למממן את רכישת הנכס המדובר. כך גם תקבלו הכוונה לגבי מחיר הנכס המתאים לכם.

 

לא חותמים ללא ייעוץ

מצאתם דירה מתאימה העונה על כל דרישותיכם ואתם צריכים לחתום על חוזה או אפילו על זכרון דברים. שימו לב, כדי לא להתחייב על דברים שאתם לא יכולים לעמוד בהם, חשוב שתפנו לקבלת ייעוץ מקצועי שיכוון אתכם על מה להתחייב, מהו תאריך היעד בו אתם יכולים להתחייב להעביר את הכסף וכו'. הרי בסופו של דבר, כל איחור בתשלום עלול לגרור תשלומי קנסות. חבל.

 

אישור עקרוני

השלב הבא שלאחר חתימת החוזה יהיה קבלת אישור עקרוני לצורך כך תצטרכו לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים: תלושי משכורות אחרונים, דפי עו"ש של 3 החודשים האחרונים, תעודות מזהות ועוד. היועץ יגיש את הבקשה לבנקים השונים ויתחיל לנהל משא ומתן להוזלת ריביות המשכנתא המוצעות לכם.

 

בניית תמהיל משכנתא

לאחר שניתן אישור עקרוני, היועץ בודק את נתוניו האישיים של הלווה ובהתאם לכך הוא מתאים תמהיל משכנתא מותאם לצרכיו האישיים של הלווה. לאחר בניית התמהיל היועץ עורך השוואות תמהילים ועושה מה שניתן כדי שהמשכנתא תשתלם ללקוח.

 

השלמת החומר הדרוש

לפני קבלת המשכנתא הבנק ידרוש לראות דו"ח הערכת שמאי, בטחונות, ביטוח משכנתא ועוד. את כל אלו תצטרכו לתת לאנשי המקצוע לעשות בשבילכם: שמאי מקרקעין ועורך דין. לאחר שכל הנתונים הושלמו תיק המשכנתא יעבור לבחינה בבנק ובמקרה בו אין חוסרים כספי המשכנתא יעברו לחשבון מוכר הנכס, אם לא ביקשתם אחרת.

 

לא מוותרים על ייעוץ משכנתא

לאורך כל תהליך לקיחת המשכנתא היועץ הוא זה שדואג לטובת המשכנתא של הלווה, הוא בודק שהריביות והתנאים הכללים מותאמים ללקוח שלו, הוא מזרז תהליכים ועושה מה שניתן. אסור לוותר על ייעוץ כזה. משכנתאות שנלקחו ללא ייעוץ מקצועי הן יקרות במאות אלפי שקלים ממשכנתאות בהן כן נעזרו בליווי מקצועי צמוד.

ייעוץ משכנתאות מקצועי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא