הגור יצא משליטה? שלושה טיפים לגידול גור כלבים

יש לכם גור חדש בבית וההתרגשות בשיאה. הוא קטן ומתוק וכל בני המשפחה מעניקים לו תשומת לב ואהבה. אך מה לעשות כשהגור המתוק מתחיל להשתולל או לגרום נזקים בבית? במאמר זה תוכלו לקבל טיפים לגידול גור כלבים על מנת שההנאה מגידולו לא תיפגם בגלל נזק שעלול להיגרם לרכוש או לגופכם בשל התנהגותו השובבה.

 

נשיכות, נביחות והרבה בלאגן

אין דבר יותר מלבב מגור כלבים קטנטן וחדש בבית. הגור הצעיר כה חמוד ומלא אהבה, אך גם באנרגיות ומרץ שיכולים להספיק לשלושה כלבים בוגרים. השנה הראשונה הינה מאתגרת במיוחד, ועד שהגור יגיע לגיל שבו ניתן לחנך אותו לעשיית צרכים מחוץ לבית ולאלפו, חשוב להציב בבית

גדר לגורים שמטרתה הגבלת שטח המשחק של הגור והרחקתו מרהיטים יקרי ערך או ילדים רכים שעלולים ליפול או להיבהל משובבותו.

 

גדר הגורים

גדר הגורים איננה באה להחליף את התהליך המתיש אך הכה חשוב של אילוף וחינוך מגיל צעיר אך היא מהווה כלי עבודה חשוב במיתון ההתנהגות של הגור הצעיר. הגדר מאפשרת לו מקום בטוח להשתוללות, משחק בצעצועי כלבים, שינה וגם אכילה. בגיל צעיר ייתכן והגור יעשה גם את צרכיו ולכן מומלץ לפרוש משטח החתלה סופג או בד כביס בתוך שטח גדר הגורים. בדרך זו הוא יהיה מוגן מסכנות הבית והבית יהיה מוגן משיניו.

 

מדוע הם נושכים?

גורי כלבים אינם נושכים מתוך כוונה להכאיב או לפגוע. עבור גור הכלבים הפה הינו כלי משחק מהנה והנשיכה היא חלק בלתי נפרד מן התקשורת שלו עם הסביבה. יש להציע לגור משחקי כלבים המיועדים ללעיסה וכרסום ולאסור עליו בתקיפות לנשוך את גופכם. אל תציעו לו אצבעות או נקודה פחות רגישה ביד ואל תניחו לו לנשוך את הרצועה בזמן שאתם מוליכים אותו. בנוסף, נשיכה יכולה לסמן כי הגור רעב ולכן מומלץ לספק לו קערה מלאה אוכל לגורים למשך כל היום. כשיגדל, נווסת לו את הארוחות וניקח את הקערה בסופן, אך כעת כשהוא עדיין גדל וזקוק לשפע מזון זמין, השאירו לו את הקערה.

 

עשיית צרכים בתוך הבית

אחת מנקודות השבירה הנפוצות ביותר של מאמצי גורים לא מנוסים היא עשיית הצרכים בתוך הבית. עליכם לזכור שבדיוק כפי שתינוקות נזקקים לחיתול בשל אי שליטה בצרכיהם, כך גם עם כלבים צעירים. ניתן לרכוש חיתולי כלבלבים או משטחים סופגים עד להבשלת יכולת ההתאפקות ועשיית הצרכים במהלך הטיול מחוץ לבית.

 

לסיכום

גורי כלבים הם מתוקים וחמודים, אך גם נושכים ואינם שולטים בעשיית הצרכים. גדר כלבים, חיתולי כלבים וצעצועים לעיסים יסייעו לכם למתן את התנהגות הגור ולהגביל את פעילותו לשטח בטוח בתוך הבית. בקרוב תתחילו לחנך ולאלף אותו ועד לגיל שנה הגור צפוי להתמתן ולהרגע.

חיית מחמד

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
אילוף כלב
עם אילו מוצרים ניתן לאלף כלב?

כאשר מדברים על אילוף כלבים, אחד הנושאים החשובים ביותר הוא השימוש במוצרי אילוף. כיום, בגלל הפופולאריות הרבה של גידול כלבים ואימוץ כלבים, חברות מסחריות רבות

קרא עוד »