עם אילו מוצרים ניתן לאלף כלב?

כאשר מדברים על אילוף כלבים, אחד הנושאים החשובים ביותר הוא השימוש במוצרי אילוף. כיום, בגלל הפופולאריות הרבה של גידול כלבים ואימוץ כלבים, חברות מסחריות רבות מציעות מגוון רחב של מוצרים המיועדים לאילוף כלבים. כדאי וחשוב להשתמש במוצרים אלה כשמאלפים כלב, אך יש לעשות זאת בצורה מושכלת.

יש לדעת איזה אפקט יש לכל מוצר על הכלב שלכם, שכן יש מוצרי אילוף שמתאימים לכלבים מסוימים ולא יתאימו לאחרים. לצד זאת, יש מוצרים שמומלצים לשימוש במהלך תהליך האימוץ באופן כללי, וכאלה שבכל מקרה לא כדאי להשתמש בהם.

 

מה חשיבות השימוש בקולר?

קולר הינו מוצר שכדאי וחשוב מאוד להשתמש בו במהלך אילוף כלבים, ובאופן כללי לכל אורך תהליך הגידול של הכלב שלכם. זאת לאור היתרונות הגדולים של הקולר. קולר הוא חיוני כאשר מגדלים כלב מכל סוג ובכל שלב של תהליך האילוף, משום שהוא מאפשר חיבור של הכלב לרצועה. בנוסף, לקולר אפשר לצרף תג שם לכלב וגם אייר-טג – שהוא צ'יפ שמאפשר לבעלי הכלבים לדעת כמעט בכל רגע נתון איפה נמצא הכלב שלהם.

הדבר חשוב במיוחד במקרה שבו הכלב הולך לאיבוד או חס וחלילה נגנב, ורוצים להגיע אליו ולחלץ אותו. כאשר מדובר ספציפית על שלב האילוף של הכלב, חשיבות הקולר באה לידי ביטוי בכך שהוא מאפשר לנו להרחיק את הכלב מגירויים לא רצויים, וכך להגן עליו מפגיעה בכלבים אחרים או בעצמו. כך אפשר ללמד את הכלב כללי בטיחות באמצעות הקולר. לכל המידע בנושא היכנסו לקישור.

 

חטיפי אילוף לכלב

לא כולם מודעים לחשיבות הגדולה של חטיפי אילוף לכלב. החטיפים חשובים במיוחד, ויש להם משמעות שונה מזו שאנו, בני האדם, מייחסים לחטיפים ונשנושים. כאשר מאלפים כלב, העיקרון החשוב ביותר המשותף לכל סוגי הכלבים, הוא עקרון החיזוק החיובי ביחס להתנהגות רצויה.

כאשר אנחנו רוצים ללמד את הכלב לנקוט בהתנהגות מסוימת, כמו לדוגמא אילוף לצרכים, חשוב מאוד לחזק את הכלב על ידי מתן חטיף בעת שהוא מבצע את הפעולה שאנחנו מעוניינים ללמד אותו. בחטיפי אילוף כלבים יש להשתמש בחוכמה לאורך כל תהליך האילוף, וכדאי מאוד לפתח משנה סדורה לגבי התהליך ומתן החיזוק החיובי לכלב. לצורך כך מומלץ מאוד להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי שמבין ומנוסה בתחום.

 

באילו מוצרים לא מומלץ ואף אסור להשתמש?

כאמור, אילוף על ידי מתן חיזוקים חיוביים הוא כלי אפקטיבי ונכון. לצד זאת, יש הנוקטים בענישה כלפי הכלבים שלהם. הענישה היא לא כלי אפקטיבי לאילוף כלבים באופן כללי. אמנם ענישה יכולה להביא את הכלב להתנהגות הרצויה מבחינתכם בטווח הקצר, אך היא גם עשויה להפוך את הכלב למפוחד ותוקפני. לכן לא כדאי להשתמש במוצרים אגרסיביים כמו קולר דוקרנים או קולר חשמלי לדוגמה.

אילוף כלב

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא